Sport

Bardzo duże doznania w finale turnieju europejskiej ligi! Villarreal CF pobił United z Manchesteru a następnie zdobył trofeum!

Większość fanów futbolu wyczekuje na finałowego pojedynki najciekawszych turniejów i nie da się tego ukryć. Za kilka tygodni startować będą Mistrzostwa Europy, co prowadzi do tego iż będziemy widzami dużej ilości meczów piłkarskich. Jednak zanim to się stanie czekają na nas finałowe starcia w popularnych zespołowych turniejach. Poznaliśmy już wygranego tych rozgrywek, gdyż jedno z finałowych starć za nami. O turnieju Ligi Europejskiej mowa tutaj oczywiście. Po finałowym pojedynku Ligi Europy czas nadejdzie na odkrycie werdykt w Champions League, lecz obecnie chcemy skupić się na tych pierwszych zmaganiach. Przeciwko sobie stanęły ekipy Villarreal CF a także United z Manchesteru. W rozgrywce finałowej obecność tych dwóch klubów zapowiadała, iż na piłkarskich wielbicieli czekało cudowne widowisko. I w istocie ten mecz finałowy był bez cienia wątpliwości genialny.

Finałowy pojedynek rozgrywek Ligi Europejskiej rozegrany został na murawie Lechii Gdańsk w Polsce i powinniśmy pod uwagę brać to. Z całą pewnością to duży rozgłos dla naszego kraju, iż okazję mieliśmy przywitać dwie tak świetne ekipy. Menadżerem klubu Villarreal CF jest Emery Unai, który jest znany z tego, iż jest w stanie odnieść triumf w pojedynkach finałowych turnieju europejskiej ligi. Prowadzony przez niego klub nie był faworytem w spotkaniu z United z Manchesteru, lecz to właśnie zawodnicy CF Villarreal zdobyli premierową bramkę w tym spotkaniu finałowym. Podopieczni Soelskjaera'a Ole Gunnara wykorzystali okazję aby strzelić bramkę na remis. Remisowym wynikiem się zakończył pojedynek i sędzia prowadzący mecz był zmuszony zarządzić dodatkowy czas gry. Podczas dodatkowego czasu gry nożnej piłki kibice nie mieli szansy zobaczyć bramek i między innymi dlatego sędzia prowadzący spotkanie zaprosił graczy na rzuty karne. Bardzo dobrze zdawać sobie sprawę z tego, iż rzuty karne to loteria. Znacznie lepiej przygotowaną drużyną w tym spotkaniu się okazał Villarreal CF trenowany przez Unai'a Emery'ego, który triumfował wynikiem jedenaście do dziesięciu. Był to niezwykły konkurs jedenastek. Przestrzelenie karnego przez de Gea, czyli bramkarza United z Manchesteru zadecydowało o triumfie hiszpańskiej ekipy.

 Barcelona przegrywa.
Barcelona przegrywa.

Zostaw komentarz