Sport

Imponująca szwajcarska drużyna wypracowała awans do ćwierćfinałowej fazy zmagań Euro 2020! Narodowa drużyna Francji została ograna i nie zdoła zdobyć tytułu mistrzowskiego!

Na wieczór poniedziałkowy wielbiciele piłkarscy byli widzami genialnego widowiska na murawie w Bukareszcie. Starcie pomiędzy szwajcarską drużyną, a francuską drużyną narodową zafundowało wiele niezwykłych odczuć, a mało dziennikarzy spodziewało się tego. triumfatora pojedynku mogliśmy ujrzeć dopiero po konkursie karnych, a gwiazdy obu drużyn prezentowali się naprawdę świetnie. Jako pierwsi gola zdobyli zawodnicy Szwajcarii, lecz piłkarze drużyny francuskiej świetnie zainaugurowali drugą połowę, podczas której dwa trafienia strzelił Benzema. Kiedy na 3 do 1 trafienie zdobył Pogba Paul wydawać się mogło, że emocje podczas tego pojedynku właśnie się zakończyły. Jednak gracze szwajcarscy nie planowali poddawać się i o dziwo doprowadzili do wyrównania. Sędzia główny tego spotkania był bez wyjścia i musiał zaprosić zawodników na dodatkowe trzydzieści minut gry. O wyniku meczu zadecydować musiały jedenastki, gdyż dodatkowy czas gry także nie zapewnił końcowego rezultatu. W czasie rzutów karnych nieco lepsza okazała się narodowa drużyna Szwajcarii, która wygrała wynikiem 5:4. Gracze narodowej kadry Szwajcarii w ćwierćfinałowym spotkaniu będą się zmagać z hiszpańską drużyną.