Wybory prezydenckie w Ameryce startują już wkrótce

W tym roku Stany wybiorą nowego prezydenta. Na ten moment tę funkcję odbywa Donald Trump i jak najbardziej zabiega on o kolejną kadencję. Aczkolwiek inni kandydaci także się starają i na kilkadziesiąt dni przed wyborami mamy możliwość zapoznania się z sondami. Jak dokładnie się prezentuje sytuacja na tę chwilę? Które szanse są największe? W opozycji z ostatnimi wyborami, największy oponent Trumpa posiada znacznie lepsze wyniki.

Pretendent Demokratów, Joe Biden, ma ponad 7% wyższość nad obecnym prezydentem USA. Jednak wyborczy komitet Donalda Trumpa nie przejmuje się tym i nie sądzi, żeby aktualne sondy prezentowały nadchodzący rezultat głosowania. W ostatnim głosowaniu sytuacja wydawała się trochę podobnie - była sekretarz stanu w zeszłych wyborach także prowadziła, ale ta wyższość nie była bardzo spektakularna. Było to tylko 2,3 procenta. Mimo że Clinton miała wyższość a także uzyskała większą ilość głosów, jeśli weźmiemy pod uwagę całe USA, została pokonana w starciu z aktualnym prezydentem.

Interesujące jest to, że w USA nie stanowi o wygranej większa liczba indywidualnych głosów. Najważniejszy się okazuje głos elektorów - we wszystkich stanach określona jest ich ilość i zależy ona od populacji w danym stanie. Pięć stanów - Wisconsin, Michigan, Floryda, Arizon oraz Pensylwania - walczy ze sobą przede wszystkim.

stanach panuje inna sytuacja. W niektórych stanach przewodzi Donald Trump, gdzie indziej rywal Trumpa. Sytuacja zatem okazuje się nie być łatwa do przewidzenia. Sporo oczywiście zależy od przeważających postaw w wybranym miejscu - gdzieniegdzie ludzie prezentują republikańskie idee, a niekiedy będą to ogólnie demokratyczne idee. Aczkolwiek nawet w stanach przede wszystkim republikańskich w ostatnich latach miejsce miały ogromne zmiany. Wszystko dzięki nowym, młodym mieszkańcom, którzy mają stosunkowo liberalne idee, a podejmują decyzję o przeprowadzce przez domy w atrakcyjnych cenach. Podobne podpisy być może będą miały duży wpływ na wybór następną głowę kraju.

A jak się odbędą wybory podczas trwania epidemii? Przez pandemię głosowanie zostanie wydłużone, ponieważ rozpoczną się już niedługo. Duża większość Amerykanów zdecydowała się oddawać swój głos korespondencyjną metodą.

Należy zatem poczekać na dalszy rozwój sytuacji - jeśli weźmiemy pod uwagę wybory w 2016, nic nie jest do końca pewne toteż sugerowanie się opiniami publicznymi może się okazać błędne.

Zostaw komentarz